Pravidla soutěže

Přihlašování fotografií

Fotografie lze přihlašovat do soutěže do 31.8.2016 do 23:59 hod. po provedení registrace po přihlášení pod svým jménem a heslem.

 • do soutěže je možné přihlásit pouze digitální fotografie ve formátu JPG pořízené digitálním fotoaparátem značky Nikon (povoleny jsou úpravy fotografie v programech, při kterých zůstanou zachovány údaje o pořízení snímku Nikonem)
 • do soutěže je možné přihlásit pouze své vlastní fotografie
 • maximální počet zaslaných originálních fotografií na téma Skryté krásy všedního dne je tři
 • velikost fotografie nesmí překročit 5 MB
 • výchozí rozměr fotografie je 1000 px pro větší stranu; v případě vložení fotografie ve větším rozlišení bude fotka automaticky zmenšena na výchozí velikost
 • zasílané fotografie musejí být orientovány na šířku nebo na výšku (zhruba v poměru 2:3, jiné formáty, např. čtverec, nejsou přípustné pro otištění do kalendáře nebo na výstavu), není možné zasílat fotografie v rámečku, s copy right nebo jménem autora uvedeném na fotografii
 • v případě postoupení Vaší fotografie mezi 50 nejlepších snímků budeme vyžadovat zaslání originální fotografie v tiskové kvalitě (požadované rozlišení 200 dpi, rozměr minimálně 450 mm pro nejdelší stranu fotografie, zachování údajů o pořízení v exifu)
 • z účasti v soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci organizátora soutěže a partnerů soutěže.

Tipovací soutěž

1. kolo tipovací soutěže - 1. 9. – 20. 9. 2016

Úkolem v 1. kole tipovací soutěže je označit ty fotografie, které budou dle Vašeho názoru vybrány odbornou porotou a postoupí do semifinále mezi 50 nejlepších snímků. Označit můžete nejvýše 12 fotografií, protože právě 12 snímků bude finálových a bude otištěno v 8. vydání prestižního kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2017.

2. kolo tipovací soutěže - 22. 9. – 6. 10. 2016

Do 2. kola postupuje ten, kdo označil fotografii(e), která(é) na základě rozhodnutí odborné poroty postoupila(y) do semifinále. O postupu budou soutěžící informováni mailem. Úkolem ve 2. kole bude označit právě 12 snímků z padesáti semifinálových, o kterých se domníváte, že se stanou finálovými fotografiemi a budou otištěny v kalendáři.

Vyhodnocení tipovací soutěže - 7. 10. 2016

Tipovací soutěž vyhrává ten, kdo správně otipuje největší počet fotografií otištěných v kalendáři NIKON KALENDÁŘ 2017:

 1. v případě, že bude existovat pouze jeden vítěz, který tipnul sám největší počet správných fotografií, bude pozván a oceněn na slavnostním večeru dne 10. 11. 2016 v hotelu Holiday Inn v Praze.
 2. v případě, že bude existovat více soutěžících, kteří označili stejný největší počet správných fotografií, budou vyzváni k účasti ve 3. kole tipovací soutěže.
Doplňkové 3. kolo tipovací soutěže - 10. 10. - 16. 10. 2016

Úkolem posledního kola bude označit fotografii, která se podle Vás stane absolutním vítězem určeným odbornou porotou:

 1. v případě, že bude existovat pouze jeden vítěz, který tipnul sám největší počet správných fotografií a zároveň absolutního vítěze, bude pozván a oceněn na slavnostním večeru dne 10. 11. 2016.
 2. v případě, že bude existovat více soutěžících, kteří označili stejný největší počet správných fotografií a zároveň absolutního vítěze, budou pozváni ke slosování o výherní poukaz na nákup zboží Nikon v hodnotě 10 000 Kč.
Udělování tipovacích hlasů
 • tipovací soutěž probíhá v období od 1. 9. 2016 a končí nejpozději 16. 10. 2016
 • podmínkou účasti v tipovací soutěži je registrace. Všichni autoři soutěžních fotografií v galerii mohou hlasovat po přihlášení pod svým jménem a heslem. Návštěvníci webu, kteří nemají v galerii svoji fotografii a chtějí se zúčastnit tipovací soutěže, provedou rychlou registraci prostřednictvím registračního formuláře zde
 • v 1. kole tipovací soutěže může každý přihlášený soutěžící udělit maximálně 12 tipovacích hlasů. Ve 2. kole tipovací soutěže každý přihlášený soutěžící uděluje právě 12 hlasů, může jich však udělit i méně, přičemž se snižují jeho šance na postup v soutěži.
 • není možné, aby jeden přihlášený soutěžící uděloval více tipovacích hlasů jedné fotografii
 • každý přihlášený soutěžící může po dobu trvání jednotlivých kol tipovací soutěže udělování svých tipovacích hlasů měnit. Za konečný výběr je považován ten, který bude označen v době ukončení jednotlivého kola.
 • pro účast v tipovací soutěži je zapotřebí mít zapnutý Javascript.

Průběh soutěže

 • soutěžní fotografie je možno vkládat do 31.8.2016 do 23:59 hod.
 • tipovací soutěž na webu začíná 1.9.2016 v 00:01 hod. a končí 20.9.2016 ve 23:59 hod., nejpozději však 16 .10. 2016
 • soutěžící s největším počtem správně tipovaných finálových fotografií získává poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 10 000 Kč;
 • 50 nejlepších fotografií vybere odborná porota, tyto fotografie budou vystaveny v lednu a únoru 2017 na výstavě v Czech Photo Gallery na adrese Újezd 19, Praha 1-Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.
 • z 50 nejlepších fotografií vybere odborná porota 12, které budou prezentovány v prestižním NIKON KALENDÁŘI 2017
 • porota rovněž rozhodne o absolutně nejlepším snímku, jehož autor obdrží od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

V rámci slavnostního večera v Holiday Inn dne 10. 11. 2016 bude představena kompletní podoba kalendáře pro rok 2017, vyhlášena jediná vítězná fotografie vybraná odbornou porotou, představen a oceněn vítěz tipovací soutěže na webu a kalendář bude pokřtěn herečkou, zpěvačkou a zakladatelkou Nadace Archa Chantal, paní Chantal Poullain. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje NIKON Nadaci Archa Chantal, jejíž filozofií je humanizace dětských zdravotnických zařízení.