Přihlásit se Registrovat se

Moje srdeční záležitost,
Není vždy jen jedna bytost.
se zaměřením v hledáčku,
Mívám svět i na háčku.
Co způsobí mého srdce tlukot,
Neslyšíš jak koňský dusot.

V krásné chvíli s Nikonem,
Volám „zastav čas - teď honem!"
Život ze všech úhlů sleduji,
a v tom spatřím právě ji.

Moje srdeční záležitost -
- jen se směje, žádná lítost!
je má barevná zábava,
Chci jí vepsat na záda.

Povytáhnu objektiv,
Ne snad, že jsem detektiv,
To v ten moment jediný,
Cítíme se bez viny.

Obraz duše uložen mám,
Nikon můj už z ruky nedám.
je mou třináctou komnatou,
Jako v dětství máma s tátou.

Moje srdeční záležitost,
Dotýká se mne až na kost.
Zastavit čas a natočit pohyb,
To svede jejího těla zohyb.

Na fotografii dokonalé,
Mé umění je neskonalé.
Ostrost, kontrast, snímku jas,
v obraze mám zas a zas.

Na monitor se zatajeným dechem,
Zírám a bojuji se vzdechem.
Když ji spatřím v náhledu,
Vím, že tohle dovedu,
Mou srdeční záležitost vyfotit,
Jak ji umím jen já pochopit.

Moje srdeční záležitost,
Není vždy jen jedna bytost.
Západ slunce, květina,
i to mne leckdy dojímá.

Vše co k mému srdci patří,
v hledáčku mé oko spatří.
a pro tu lásku k focení,
Doufám, že Ty oceníš,

Že lovcem chvilek životních,
Jarních, letních, podzimních,
Stal jsem se já v dětství snad,
a je mou vášní napořád.

Modlitbou pro ikonu,
je má fotka z Nikonu.

O projektu

Vítejte na stránkách oblíbené fotosoutěže s charitativním posláním NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost.

Společnost Nikon vyhlašuje již 11. ročník soutěže, která si za dekádu let vybudovala stabilní místo v komunitě milovníků kvalitní fotografie. Projekt Nikon kalendář dává příležitost amatérským fotografům i profesionálům, kteří se chtějí o svůj pohled na svět přes hledáček fotoaparátu Nikon podělit s okolím. Soutěž je určena pro všechny, kteří k fotografování používají technologie značky Nikon a skrze svoji tvorbu jsou otevřeni pomáhat dobré věci.

Letošní téma projektu zní:

„Život je série drobných zázraků.“

Rozprostřete křídla, otevřete uměleckou duši a pošlete nám záběry, které pro Vás představují drobné zázraky života. Jaký zázrak jste kdy dokázali zachytit jedním zmáčknutím spouště svého Nikonu?

Svoje soutěžní fotografie posílejte prostřednictvím této internetové stránky do neděle 15. 9. 2019, do 23:59 hod. Věnujte prosím pozornost pravidlům soutěže, které naleznete zde

Odborná porota pod vedením Stanislava Pokorného, člena Asociace profesionálních fotografů ČR, vybere po ukončení soutěže 50 nejlepších fotografií, které budou součástí unikátní výstavy. Finálová dvanáctka nejlepších pak bude zdobit stránky prestižního Nikon kalendáře pro rok 2020, který vyjde v limitovaném nákladu 111 kusů. Pokud se Vám právě rozbušilo srdce a chcete se zapojit, neváhejte! Autora vítězné fotografie navíc čeká poukaz na nákup fototechniky značky Nikon ve výši 50 000 Kč.

Fotografie ze semifinálové padesátky, budou věnovány do charitativní dražby, výtěžek poputuje v plné výši na pomoc vybrané nadaci. Letos společně s Vámi podpoříme mladý brněnský Nadační fond KOMETA, jehož cílem je pomáhat rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra. Více informací o nadaci naleznete zde

V minulém ročníku soutěže se podařilo díky dražbě fotografií a finančnímu daru ve výši 100 000 Kč od společnosti NIKON CEE GmbH, odštěpný závod přispět celkovou částkou 172 000 Kč nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných

Složení odborné poroty:

Stanislav Pokorný, předseda poroty, člen Asociace profesionálních fotografů ČR

Petr Horký, webcestovatelu.cz
Michal Houdek, F22.cz
Július Kotus, Nikonblog.sk
Petr Lindner, Nikonblog.cz
Helena Macenauerová, fotoaparat.cz
Ondřej Neff, digineff.cz
Karol Srnec, e-photo.sk
Rudolf Stáhlich, Foto Video
Boris Stojanov, Digitální Foto Magazín

Partneři projektu NIKON KALENDÁŘ 2020:

Partneři: ARS General, a.s., Fast Forward | Young & Rubicam
Mediální partneři: Digineff.cz, Digitální Foto Magazín, e-photo.sk, F22.cz, fotoaparat.cz, Foto Video, Nikonblog.cz, Nikonblog.sk, webcestovatelu.cz


Věříme, že i letos se v soutěži objeví hodně zajímavých fotografií, které budou oslavou fotografického umění. Za pěkné fotografie a přízeň v soutěži i v letošním ročníku 2020 děkuje NIKON CEE GmbH, odštěpný závod.

Kliknutím na tlačítko "Přijmout" souhlasíte s ukládáním souborů cookie prvních a třetích stran ve vašem zařízení, abyste vylepšili navigaci na webu, analyzovali využití webu a napomáhali našemu marketingovému úsilí.

Přihlášení

Zadejte jméno a heslo, které jste použili při registraci. Tyto údaje vám byly zaslány z emailu kalendar@nikon-kalendar.cz.

Přihlašovací jméno:
Heslo:

Zakoupení fotografie

Cena jedné fotografie je 2500 Kč. Po uhrazení Vám bude fotografie zaslána poštou na uvedenou adresu. Platbu prosím proveďte co nejdříve na bankovní účet Motolice, o.s.: 15 400 28 703 / 5500, jako VS uveďte číslo fotografie.

Email
Jméno
Příjmení

Titul
Ulice a číslo
Město
PSČ
Telefon

Registrační formulář

Pro registraci je nutné odeslat vyplněný registrační formulář a ověřit email odkazem v aktivačním mailu. Fotografie můžete do soutěže zaslat po dokončení registrace a po přihlášní pod svým jménem a heslem. Fotografie jsou odesílány nejprve k autorizaci administrátorovi.

Email
Jméno
Příjmení

Přihlašovací jméno
Heslo
Kontrola hesla

Model fotoaparátu

Titul
Ulice a číslo
Město
PSČ
Telefon
Rok narození
Vzdělání
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení společnosti NIKON CEE GmbH

Tímto uděluji souhlas se zpracováním údajů uvedených v registračním formuláři. Tento souhlas uděluji dobrovolně, a to výlučně za účelem zpracováním údajů pro potřeby k účasti na soutěži „Nikon kalendář 2020“. Beru na vědomí, že bez udělení tohoto souhlasu není možné účastnit se soutěže.

Seznámil jsem se se Zásadami zpracování osobních údajů

Váš souhlas můžete kdykoliv a bez udání důvodu odvolat. Vaše osobní údaje neposkytneme žádné neoprávněné třetí osobě a vždy budeme ctít naše zásady ochrany osobních údajů, které naleznete zde odkaz.

Vaše osobní údaje nebudou zveřejněny s výjimkou Vašeho jména v případě, stanete-li se vítězem soutěže. Poskytnuté osobní údaje budeme uchovávat v naší databázi, abychom Vás mohli kontaktovat ohledně výsledků soutěže.


Souhlasím se soutěžními pravidly.

Přidání fotografie

Do soutěže je možné přihlásit pouze digitální fotografie ve formátu JPG pořízené digitálním fotoaparátem značky Nikon (povoleny jsou úpravy fotografie v programech, při kterých zůstanou zachovány údaje o pořízení snímku Nikonem)

Soubor
Název

Moje fotografie